Black Friday de succes cu 200% crestere in vanzari

Black Friday de succes cu 200% crestere in vanzari
Pentru echipa Photosetup, acest Black Friday a fost mult mai mult decat despre cifre si procente! Aceasta crestere exceptionala de 200% in vanzari demonstreaza, de fapt, angajamentul nostru fata de inovatie, satisfactia clientilor si capacitatea noastra de adaptare la nevoile actuale ale pietei. Ne onoreaza si ne obliga sa mentinem in continuare standardele inalte de calitate atat in ceea ce priveste echipamentele, cat si in relatia pe care o avem cu tine. Acest articol este, mai mult decat despre rezultatele Black Friday - este despre tine, clientul nostru si despre echipa noastra ale carei eforturi din aceasta perioada au confirmat faptul ca la Photosetup facem totul din pasiune pentru oameni si proiectele lor creative!
Postarea urmatoare Postarea anterioara
Aceasta crestere semnificativa demonstreaza angajamentul nostru fata de excelenta in servicii si satisfactia clientilor si confirma faptul ca dedicarea pe care o investim in relatia cu clientii noastre se reflecta rezultatele obtinute:

•    48% valoarea medie a comenzilor: Valoarea medie a comenzilor a crescut cu 48%, reflectand interesul clientilor pentru produsele noastre si serviciile personalizate.
•    85% plati cu cardul: Modernizarea modului de plata a fost si ea evidenta, 85% dintre clienti au optat pentru plata cu cardul, demonstrand increderea in siguranta acestei metode si eficienta acestei optiuni.
•    40% crestere in vanzarile directe din magazin: Magazinul nostru a fost locul preferat al cumparatorilor, cu o crestere semnificativa de 40% in vanzarile directe, ceea ce subliniaza importanta experientei de cumparare interactive oferita in showroom-ul nostru.

Focus pe consultanta in showroom
Suntem convinsi ca acest Black Friday a fcut diferenta pentru noi si datorita super-puterii noastre - client service, despre care am scris mai mutle aici. Eforturile noastre s-au concentrat asupra consultantei specializate in showroom, oferind clientilor suportul necesar pentru a utiliza in mod optim si cat mai rapid produsele achizitionate. Cunoastem foarte bine nerabdarea combinata cu entuziasm atunci cand vine vorba de creatie, motiv pentru care i-am ajutat pe multi dintre clientii nostri sa isi seteze echipamentul chiar la noi in showroom si sa se imprieteneasca cu noile echipamente.

Top produse si tendinte foto-video-audio 
Aparate foto Mirrorless, obiective si kituri pentru creatorii de continut: Aparatura de calitate, inclusiv aparatele foto mirrorless, obiectivele si kiturile pentru podcast, vlogging si video conferinte, s-a aflat in topurile vanzarilor, confirmand tendinta continua de a comunica si crea continut.

Cel mai tanar client Photosetup
Am fost onorati sa intampinam in showroom, cea mai tanara clienta a noastra, o fetita in varsta de doar 7 ani, pasionata de vlogging, care a venit alaturi de parintii sai pentru a achizitiona un kit complet pentru a pune bazele unui canal YouTube. Cu aparat foto, lumini, lavaliera si pasiunea de a citi povesti altor copii, aceasta mini-creatoare este o sursa de inspiratie pentru comunitatea noastra.

Valeria & Paul Galea, Fondatori Photosetup, au declarat:
„Black Friday 2023 a fost o reusita remarcabila si o confirmare a faptului ca eforturile noastre constante de a mentine un nivel de excelenta in relatia cu clientii nostri au fost reflectate si in vanzari. Echipa noastra dedicata si specializata alaturi de clientii nostri fideli, dar si cei care abia ne-au descoperit au contribuit la aceasta performanta remarcabila. Continuam sa ne concentram pe inovatie si calitate pentru a ramane un partener de incredere in comunitatea noastra si promitem ca indiferent de automatizarile care sunt impuse de o crestere atat de mare, noi vom pastra intotdeauna amprenta umana in interactiunile cu clientii nostri, ceea ce va face diferenta in suportul oferit si relatia noastra cu ei!”

Echipa Photosetup
Este important sa iti impartasim faptul ca echipa noastra a dat dovada de implicare si eficienta 200%, facand eforturile necesare pentru a procesa comenzile cat mai rapid si a le livra cat mai in siguranta. De la colegele de la receptie, colegii consultanti si echipa de la gestiune, cei din administrativ și B2B, cu totii au contribuit. Asa ca si echipa noastra merita mii de multimiri pentru ca a facut posibil ca acest Black Friday sa fie unul de succes, mai ales prin intarirea relatiei cu clientii fideli si prin numarul mare de clienti noi care au ramas alaturi de noi in continuare! 

Despre tine, clientul nostru
Suntem profund recunoscatori pentru ca ai avut rabdare cu noi si ai inteles ca volumul mare de comenzi vine la pachet cu o serie de provocari, insa ai avut mereu incredere in noi ca facem ceea ce promitem. Desigur, am invatat ce putem face si mai bine, iar urmatorul Black Friday va fi exact asa cum iti doresti - pe langa super reduceri, vom avea si super viteza in procesarea si livrarea comenzilor! Iti multumim ca ne-ai ales pe noi pentru a-ti fi parteneri de creativitate si promitem sa te sustinem in proiectele tale personale si profesionale. Nu esti singur, stii da? :)

Despre Photosetup
© Photosetup, o marca inregistrata SC Simus Trading SRL, este un business de familie cu o experienta solida in industria foto-video-audio. Photosetup a fost infiintat in 1994 si, de-a lungul celor aproape trei decenii de activitate, am devenit un partener de incredere in industria noastra. Suntem onorati sa contribuim prin pasiunea noastra pentru tehnologie si creativitate la proiectele personale si profesionale ale clientilor nostri.

Contact
Pentru mai multe informatii despre gama noastra de produse si servicii, te invitam sa explorezi site-ul nostru sau sa ne scrii la office@photosetup.ro

Cu recunostinta,
Echipa Photosetup

 

Suport clienti Luni - Vineri 10:00 - 18:00/ Sambata-Duminica: Inchis

0314256991 office@photosetup.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!